Nõuanded kliimaseadme hooldamiseks

Konditsioneeri rikke põhjused

Siseseadme määrdunud filtrid
Need filtrid on tavalise peenvõrguga ja asuvad esipaneeli all, mille kaudu õhku sisse imetakse. Need on mõeldud tolmu püüdmiseks õhus ja kaitsma selle eest mitte ainult ruumi elanikke, vaid ka siseseadme radiaatorit. Tegelikult töötab konditsioneer nagu tolmuimeja ja filtrid täidavad tolmukoguja rolli. Filtrite puhastamiseks loputage neid lihtsalt soojas vees ja kuivatage mõni minut. Filtrite eemaldamine ja paigaldamine ei ole keerulisem kui tolmuimeja tolmukoti vahetamine. Kasutusjuhendis on alati üksikasjalikult selgitatud, kuidas seda teha. Tavaliselt on filtreid vaja pesta kord kahe-kolme kuu jooksul. Kui õhus on palju tolmu või tahma, tuleks neid sagedamini pesta, jälgides, et need jääksid alati puhtaks.
Kui filtreid pikka aega ei pesta, siis ennekõike väheneb siseseadme radiaatori õhuvool, mille tulemusena soojeneb ruumi õhk halvemini. Lisaks tekib häireid jahutussüsteemi töös, mis võib kaasa tuua vasktorustiku külmumise. Sellisel juhul hakkab kliimaseadme väljalülitamisel jää sulama ja konditsioneerist tilkuma vett. Tulevikus on tugevasti saastunud filtrite korral võimalik, et äravoolusüsteem on tolmutükkidega ummistunud ja siis hakkab konditsioneerist vesi voolama ojana. Väga arenenud juhtudel kasvab radiaatoriplaatidele selline mustusekiht, et seda saab eemaldada vaid tugevate keemiliste puhastusvahendite abil.
Pange tähele, et filtri puhastamine ei kuulu tavagarantiiteenuse hulka ja selle peab läbi viima tarbija (nagu ka tolmuimeja kottide vahetamine) vastavalt kasutusjuhendile.
freooni leke
Teine kõige levinum kliimaseadme rikke põhjus on normaliseeritud freooni leke. Normaliseeritud leke (umbes 1–3% aastas) esineb alati, isegi kõige kvaliteetsema paigalduse korral – see on ühendustorustiku põletamise teel ühendamise vältimatu tagajärg. Selle kompenseerimiseks tuleb konditsioneeri iga teatud aja tagant freooni lisada. .
Lekke fakti tuvastamiseks pole vaja erivarustust. Esimesed märgid külmutusagensi koguse vähenemisest süsteemis on härmatise või jää tekkimine välismooduli liitmikele (see on koht, kus on ühendatud vasktorud), samuti õhu ebapiisav kütmine. Selliste sümptomite ilmnemisel tuleb soojuspump välja lülitada ja tõrkeotsinguks võtta ühendust teenindusosakonnaga.

Kliimaseadmete tööreeglid

Teeme kokkuvõtte. Selleks, et teie kliimaseade töötaks kogu sellele määratud perioodi jooksul, keskmiselt 7–12 aastat, olenevalt kliimaseadme klassist.
• Puhastage siseseadme filtreid vähemalt kord 3 kuu jooksul
• Kui kliimaseade lakkab normaalselt töötamast (siseseadmest tilgub vett, vasktorudele on kasvanud jääkate, õhu jahtumine, kütmine ruumis on halvenenud, võtke abi saamiseks ühendust teenindusosakonnaga;
• Vähemalt kord kahe aasta jooksul (eelistatavalt kord aastas, kevadel – enne hooaja algust) helistage teeninduse esindajatele, et teha ennetav hooldus: süsteemi rõhu kontrollimine ja fr, konditsioneeri täielik kontroll. kõikides töörežiimides (varjatud vigade tuvastamiseks), sise- ja välisseadmete puhastamine.
• Ärge lülitage kliimaseadet sisse, kui see ei ole varustatud iga ilmaga seadmega, kui välistemperatuur on alla 0°C.

 

Shopping Cart