Õhksoojuspumpadest

Kliimaseadme tarbitav võimsus

Elektritarbimist aetakse sageli segi jahutusvõimsusega. Tegelikult tarbib kliimaseade umbes 5 korda vähem võimsust kui jahutusvõimsus, ehk siis 2,5 kW võimsusega konditsioneer tarbib vaid umbes 500 W – vähem kui triikraud või veekeetja. Seetõttu saab kodumajapidamises kasutatavaid kliimaseadmeid reeglina ühendada tavalisse pistikupessa, kartmata “välja löödud” kaitsmeid. Siin pole paradoksi, kuna soojuspump on küttesüsteem, mis ei “tooda” sooja, vaid kannab selle õuest tuppa.

Küttevõimsuse ja voolutarbimise suhe on kliimaseadme energiatõhususe põhinäitaja, mida tehnilistes kataloogides näitab EER ( Energy Efficiency Ratio) koefitsient. Teine parameeter on COP(Koefitsient – soojuskoefitsient) võrdub küttevõimsuse ja energiatarbimise suhtega.
Mis on “soe” konditsioneer või õhu soojendamise võimalus
On kliimaseadmeid, mis suudavad ainult jahutada õhku, mida nimetatakse konditsioneeriks, ja seadmeid, mis on võimelised õhku soojendama soojuspumbaks.
Soojuspumba nimetus pole antud juhuslikult. See näitab, et seade ei soojenda õhku elektrispiraali või kütteelemendiga nagu elektrikeris, vaid välisõhust võetud soojusega (soojus kandub tänavalt tuppa). Seega toimub kütterežiimil sama protsess, mis jahutusrežiimil, ainult kliimaseadme välis- ja siseseadmed näivad kohta vahetavat. Sellest lähtuvalt on nii kütte- kui ka jahutusrežiimis energiatarve küttevõimsusest 4-7 korda väiksem, see tähendab, et 1 kW tarbitud energia kohta eraldab konditsioneer 4-7 kW soojust.
Soojuspump toodab 4-7 korda rohkem soojust kui tarbib elektrit.

Konditsioneeri müratase

Kui kavatsete paigaldada magamistuppa konditsioneeri või kui välisseadme kõrval on närviliste naabrite aken, siis tasub pöörata tähelepanu ostetava konditsioneeri müratasemele. Mürataset mõõdetakse detsibellides ( dB) – suhteline ühik, mis näitab, mitu korda üks heli on teisest valjem. Kuuldavuse läveks on võetud 0 dB (pidage meeles, et helid, mille tase on alla 25 dB, on tegelikult kuuldamatud). Sosinate tase on 25 – 30 dB, kontorimüra, nagu tavalise vestluse helitugevus, vastab 35 – 45 dB ja tiheda liiklusega tänava või valju vestluse müra on 50 – 70 dB.
Enamiku kodumajapidamises kasutatavate kliimaseadmete puhul jääb siseseadme müratase vahemikku 18 – 36 dB, välisseadme müratase – 38 – 54 dB. Näha on, et töötava siseseadme müra ei ületa kontoriruumi mürataset. Seetõttu on mõttekas pöörata tähelepanu konditsioneeri müratasemele, kui plaanite seda paigaldada vaiksesse ruumi (magamistuppa, privaatsesse kontorisse jne).
Näib, et nüüd piisab, kui valida madalaima müratasemega konditsioneer ja mugavus on tagatud. Kuid mitte kõik pole nii lihtne: võib selguda, et konditsioneer, mille müratase on 19 dB, töötab praktikas valjemini kui konditsioneer, mille helitase on 26 dB. Pealegi pole siin pettust ja kõik mõõtmised viidi läbi õigesti. Ja siin on asi. Iga kliimaseade võib töötada mitmekümnes režiimis ja igal režiimil on oma müratase. Kuna siseseadme peamiseks müraallikaks on õhuvool läbi ventilaatori, radiaatori ja jaotusrestide, on loogiline mürataset mõõta väikseima ventilaatori pöörlemissageduse juures ja hoida seda kiirust võimalikult madalal. Probleem on selles, et selles režiimis ei tooda konditsioneer deklareeritud võimsust ja kuuma ilmaga lülitub see kas automaatselt suuremale kiirusele (suurenenud müraga) või ei suuda seadistatud temperatuuri hoida. Kliimaseadme täielikus kirjelduses on reeglina antud kõigi ventilaatori töörežiimide müratase või vähemalt maksimaalne ja minimaalne väärtus.
Tuleb märkida, et õhukonditsioneerid võivad olla mitte ainult õhuvoolust põhjustatud monotoonse müra, vaid ka mõne muu heli allikaks – krõbinad, susinad, urisevad, klõpsud. Tavaliselt on need helid märgatavad ainult täielikus vaikuses, kuid need võivad häirida kosutavat und, kuna äkilised helid on palju häirivamad kui monotoonne müra. Need helid on erineva iseloomuga. Praksud tekivad siis, kui plastkorpuse osad paisuvad ja tõmbuvad kokku temperatuurimuutuste mõjul. Freoon võib kompressori sisse- ja väljalülitamisel uriseda ja susiseda. Ja ventilaatori, kompressori ja muude kliimaseadme komponentide tööd juhtivate releede vahetamisel tekivad klõpsud. Kõigist nendest müradest on kõige häirivam korpuse praksumine – sellised helid võivad sind isegi keset ööd üles äratada. “Prõksuva” siseseadme tunned ära odava plastiku järgi, mis oma välimuse ja tunnetuse poolest erineb oluliselt plastist, millest eliitgrupi konditsioneerid on valmistatud. Inverterkliimaseadmed tekitavad tavaliselt vähem kõrvalist müra, kuna neil ei esine äkilisi temperatuurimuutusi, mis on seotud kompressori perioodilise sisse- ja väljalülitamisega.
Kõige vaiksemad sise- ja välisseadmed on ülemise hinnagrupi inverterkliimaseadmetes.

Paar sõna välisseadme kohta.

Suletud akendega, on välisseadme müra praktiliselt kuulmatu. Kuid see müra on teie naabritele selgelt kuuldav, kui neil endal pole konditsioneeri paigaldatud ja kõik aknad on avatud. Kuigi töökorras majapidamises kasutatava kliimaseadme välisseadme müra ei ületa kunagi elamurajoonis lubatud taset, võib see müra elanikke siiski väga häirida, eriti öösel.

Freooni tüüp

Freoon on külmutusagens, st aine, mis kannab soojust jagatud süsteemi siseseadmest välisseadmesse. Freoonid (nende teine nimi on klorofluorosüsivesinikud) on metaani ja etaani segu, milles vesinikuaatomid on asendatud fluori- ja klooriaatomitega. Kõik kodumasinates kasutatavad külmutusagensid on mittesüttivad ja inimesele kahjutud. Freooni on mitut tüüpi, mis erinevad keemiliste valemite ja füüsikaliste omaduste poolest. Konditsioneerides ja külmikutes kasutatakse kõige sagedamini freoone R-12, R-22, R-134a, R-407C, R-410A ja R32.

Kliimaseadme peamised tarbijafunktsioonid

Kõigi kaasaegsete kliimaseadmete juhtimiseks kasutatakse vedelkristallkuvariga infrapuna kaugjuhtimispulti, mis võimaldab määrata split-süsteemi töörežiimi, soovitud õhutemperatuuri, programmeerida taimeri konditsioneeri sisse/välja lülitamiseks jne. . Reeglina ei erine “eelarve” kliimaseadmed funktsioonide arvu poolest “eliit” kliimaseadmetest. Selle ühendamise põhjuseks on see, et lisafunktsioonide rakendamiseks ei ole vaja kliimaseadme konstruktsiooni muuta ega keerulisemaks muuta, piisab lihtsalt kliimaseadme tööd juhtiva mikrokontrolleri ümberprogrammeerimisest ja puldile nuppude lisamisest.
Kõigil kaasaegsetel kliimaseadmetel, nii “eelarvelistel” kui ka “eliitidel”, on samad tarbijafunktsioonid ja töörežiimid.

Tänu sellele saavad tootjad kliimaseadmetele odavalt uusi töörežiime või lisafunktsioone lisada ning nende põhjal edukalt oma reklaamikampaaniaid üles ehitada. Sellest tulenevalt ei ole tarbijate võimaluste seisukohalt (ärge ajage neid segamini kvaliteedi ja töökindlusega!) erinevate hinnagruppide kliimaseadmetel praktiliselt mingit vahet. Harvem on funktsioone, mis tõesti põhjustavad kliimaseadme maksumuse tõusu, kuna nende rakendamine nõuab selle disaini muutmist. Näiteks säästab sisseehitatud liikumisandur energiat ja juhtpaneeli temperatuuriandur võimaldab hoida seatud temperatuuri mitte siseseadme piirkonnas, vaid seal, kus asub kaugjuhtimispult. Kui palju neid funktsioone vaja on ja kas nende eest konditsioneeri eest tasub üle maksta, on teie otsustada. Niisiis, peamised režiimid ja funktsioonid:

• Jahutus ja küte. Kliimaseadme ja ruumide kütmiseks kasutatava kliimaseadme peamised töörežiimid.
• Ventilatsioon . Töörežiim, milles töötab ainult siseseadme ventilaator, ilma kompressorit sisse lülitamata. Seda kasutatakse õhu ühtlaseks jaotamiseks kogu ruumis ja seda saab kasutada näiteks talvel, mil lae alla koguneb küttekehadest ja keskkütteradiaatoritest soe õhk ning põrand jääb külmaks.
• Automaatne režiim . Selles režiimis juhib kliimaseade ise töörežiimi valikut (jahutus, küte või ventilatsioon), et säilitada mugav temperatuur.
• Niiskuse eemaldamine . Kuivrežiimis vähendab konditsioneer õhuniiskust. Üldiselt kaasneb selle jahutamisega alati õhu kuivatamine. Soe õhk puutub kokku siseseadme külma soojusvahetiga (radiaatoriga), mille tulemusena kondenseerub soojusvahetile niiskus, mis juhitakse välja läbi äravooluvooliku. Kõik kaasaegsed õhukuivatid töötavad samal põhimõttel. Seetõttu töötab õhukonditsioneer niiskuse eemaldamise režiimis samamoodi nagu jahutusrežiimis, ainult ruumi temperatuur langeb mitte rohkem kui 1°C.
• Õhu puhastamine . Õhu puhastamiseks paigaldatakse siseseadme soojusvaheti ette üks või mitu filtrit. Konditsioneeri põhifilter on mõeldud õhu puhastamiseks jämedast tolmust (nn jämefilter ). See filter on tavaline peenvõrk ja kaitseb mitte niivõrd konditsioneeritud ruumi elanikke, kuivõrd konditsioneeri sisemust. Selle filtri puhastamiseks loputage seda lihtsalt soojas vees. Lisafiltrid (nn peenfiltrid ) on mõeldud õhu puhastamiseks peentolmuosakestest, suitsust ja taimede õietolmust. Split süsteeme saab varustada erinevate peenfiltritega – kivisüsi (kõrvaldab ebameeldivad lõhnad), elektrostaatilised(kinnitab väikesed osakesed) ja teised.
• Temperatuuri seadistus . Jahutus- ja kütterežiimide puhul saate reguleerida õhutemperatuuri 1°C täpsusega vahemikus 16-18 kuni 30°C. Tavaliselt paigaldatakse temperatuuriandur kliimaseadme siseseadmesse, kuid mõnel mudelil on kaugjuhtimispuldi sisse ehitatud lisaandur. Sel juhul valib kasutaja ise, millisel hetkel temperatuuri mõõdetakse.
• Ventilaatori kiirus . Siseseadme ventilaator võib pöörlema erinevatel kiirustel, muutes vastavalt siseseadet läbiva õhuhulka (seda parameetrit nimetatakse õhuvõimsuseks või pumpamiseks ja seda mõõdetakse kuupmeetrites tunnis). Tavaliselt on ventilaatoril 3 kuni 5 fikseeritud kiirust pluss automaatrežiim. Automaatrežiimis valitakse ventilaatori kiirus praeguse ja seatud temperatuuri alusel – mida rohkem erineb hetketemperatuur seatud temperatuurist, seda suurem on ventilaatori kiirus.
• Õhuvoolu suund . Siseseadme tekitatava õhuvoolu suunda saab vertikaalselt reguleerida horisontaalsete plaatide (ruloode) abil, millel on 5 kuni 7 fikseeritud asendit. Jahutusrežiimil suunatakse vool tavaliselt horisontaalselt mööda lage, et külm õhk inimesi ei tabaks. Kütterežiimis on õhuvool suunatud allapoole, kuna kuum õhk on külmast kergem ja tõuseb ülespoole. Lisaks saavad rulood automaatselt üles-alla kõikuda, jaotades õhuvoolu kogu ruumis ühtlaselt.
• Taimer sisse- ja väljalülitamiseks . 24-tunnise taimeriga saab määrata aja, millal konditsioneer automaatselt sisse ja välja lülitub, näiteks saab konditsioneeri sisse lülitada tund enne töölt naasmist.
• Öörežiim . Pärast selle režiimi sisselülitamist määrab õhukonditsioneer ventilaatori minimaalse kiiruse (müra vähendamiseks) ja tõstab järk-järgult (jahutusrežiimis) või langetab (kütterežiimis) temperatuuri mitmeks tunniks 2-3 kraadi võrra. Arvatakse, et sellised temperatuuritingimused on magamiseks optimaalsed.

Kliimaseadmete kaitsesüsteemid
Kui kõigi kliimaseadmete tarbijafunktsioonid on samad, siis ebaõige töö või ebasoodsate välistingimuste eest kaitsmise funktsioonid erinevad oluliselt.

Peamised juhtimis- ja kaitsesüsteemid:
• Taaskäivitage . See funktsioon võimaldab õhukonditsioneeril pärast voolukatkestust sisse lülitada. Lisaks lülitub kliimaseade sisse samas režiimis, milles see töötas enne riket. See lihtsaim funktsioon on rakendatud püsivara tasemel ja seetõttu on see peaaegu kõigis kliimaseadmetes olemas.
• Filtrite seisukorra jälgimine. Kui konditsioneeri siseseadme filtreid ei puhastata, siis mõne kuuga kasvab neile selline tolmukiht, et konditsioneeri jõudlus langeb kordades. Selle tulemusena on küttesüsteemi normaalne töö häiritud ja gaasilise freooni asemel satub kompressori sisselaskeavasse vedel freoon, mis põhjustab suure tõenäosusega kompressori kinnikiilumist. Kuid isegi kui see kompressorit ei riku, kleepub tolm aja jooksul siseseadme radiaatoriplaatidele, satub äravoolusüsteemi ja siseseade tuleb viia teeninduskeskusesse. See tähendab, et määrdunud filtritega kliimaseadme kasutamise tagajärjed võivad olla kõige tõsisemad. Nende tagajärgede eest kaitsmiseks on õhukonditsioneeri sisse ehitatud filtri puhtuse jälgimise süsteem – kui filtrid on määrdunud, süttib vastav indikaator.
• Freooni lekke kontroll . Igas jagatud süsteemis väheneb freooni kogus aja jooksul normaliseeritud lekke tõttu. See pole inimesele ohtlik, kuna freoon on inertgaas. Fakt on see, et kliimaseadme kompressorit jahutab freoon ja selle puudumisel võib see üle kuumeneda. Varem kasutati freooni puudumisega kompressori väljalülitamiseks madalrõhulülitit – kui rõhk süsteemis langes, lülitas see lüliti kompressori välja. Nüüd on enamik tootjaid üle minemas elektroonilistele juhtimissüsteemidele, mis mõõdavad temperatuuri süsteemi võtmepunktides ja/või kompressori voolu ning nende andmete põhjal arvutatakse välja kõik jahutussüsteemi tööparameetrid, sealhulgas freoonirõhk.
• Voolukaitse . Kompressori voolu abil saab määrata mitmeid küttessüsteemi tõrkeid. Madal vool näitab, et kompressor töötab ilma koormuseta, mis tähendab, et freoon on välja lekkinud. Suurenenud vool näitab, et kompressori sisselaskeavasse ei juhita gaasilist, vaid vedelat freooni, mille põhjuseks võib olla kas liiga madal välistemperatuur või siseseadme määrdunud filtrid. Seega saab kompressori vooluandur oluliselt parandada kliimaseadme töökindlust.
• Automaatne sulatus . Kui välisõhu temperatuur on alla +5°C, võib kliimaseadme välisseade kattuda härmatise või jääkihiga, mis toob kaasa soojusülekande halvenemise ja mõnikord isegi ventilaatori purunemise. Selle vältimiseks jälgib kliimaseadme juhtsüsteem oma töötingimusi ja jäätumisohu korral lülitab perioodiliselt sisse automaatse sulatussüsteemi (konditsioneer töötab jahutusrežiimis 1-5 minutit ilma siseseadme ventilaatorit sisse lülitamatta, samal ajal kui välisseadme soojusvaheti soojeneb ja sulab) .
• Madala temperatuuri kaitse . Negatiivse välistemperatuuri korral ei ole tungivalt soovitatav sisse lülitada kohandamata kliimaseade. Rikete vältimiseks lülituvad mõned kliimaseadmete mudelid automaatselt välja, kui välistemperatuur langeb alla teatud taseme.
Loomulikult ei piirdu kliimaseadme kaitse ainult loetletud süsteemidega, vaid oleme arvestanud nende süsteemide olemasoluga, mille olemasolu on väga soovitav, et konditsioneer hoolitseks teie eest, mitte teie kliimaseadme eest.
Kliimaseadme välis- ja siseseadmete vaheline kaugus
Seadmete vaheline kaugus on väga oluline nii kliimaseadme paigaldamise kulude kui ka selle kasutusea seisukohalt. See kaugus määratakse ühenduste pikkusega – vasktorud ja kaabel. Tavaline paigaldus sisaldab tavaliselt 5-meetrist rada – enamikul juhtudel on see täiesti piisav. Põhimõtteliselt on kodukonditsioneeride marsruudi maksimaalne pikkus 15–20 meetrit, kuid sellise pikkusega marsruuti ei soovitata mitmel põhjusel kasutada. Esiteks suureneb kliimaseadme paigaldamise hind märkimisväärselt iga täiendava trassi meetri kohta. Teiseks, marsruudi pikkuse pikenemisega kliimaseadme võimsus langeb ja kompressori koormus suureneb.
Multi süsteemi üksuste paigutamisel on väga soovitav, et üksustevahelise trassi pikkus ei ületaks 5-6 meetrit, vastasel juhul on võimatu vältida paigalduskulude suurenemist ja õhu võimsuse vähenemist.

Kui näiteks hoone katusele välisseadme paigutamisel on vaja kasutada trassi, mis on pikem kui 15–20 meetrit, peate kasutama mitte kodumajapidamises kasutatavat kliimaseadet, vaid pooltööstuslikku süsteemi. Niisiis võimaldavad VRV-süsteemid 50-meetrise kõrguse erinevusega plokke paigutada 100 meetri võrra, kuid selliste süsteemide maksumus on palju suurem.
Temperatuuri mõju kliimaseadme tööle
Õigesti valitud õhukonditsioneer suudab seadistada ja hoida ruumis mugava õhutemperatuuri – tavaliselt +18°С kuni +28°С.
Jahutusrežiimi puhul: alumine piir on erinevatel mudelitel vahemikus -18°С ülemine piir ca +54°С.
Kütterežiimi jaoks: alumine piir on erinevatel mudelitel -35°С kuni, ülemine piir on umbes +24°С.
Alumise temperatuuripiiri oluline levik on seletatav asjaoluga, et kliimaseadme normaalse töö tagamiseks laias temperatuurivahemikus on vaja paigaldada täiendavad andurid ja muuta kliimaseadme vooluring keerulisemaks ning see suurendab selle maksumust. Kui plaanite kliimaseadme jahutamiseks sisse lülitada, kui välisõhu temperatuur on alla -18°C, siis soovitame pöörata tähelepanu valitud mudeli töövahemikule. Töötemperatuuri vahemik on alati näidatud tehnilistes kataloogides või kasutusjuhendis. Kliimaseadme töötamine temperatuuril alla lubatud temperatuuri põhjustab ebastabiilse töö ja siseseadme radiaatori külmumise, mille tagajärjel võib konditsioneerist vett tilkuda.
Kui välistemperatuur langeb alla -18°C, siis ei ole tungivalt soovitatav konditsioneeri sisse lülitada. Madalatel temperatuuridel muutuvad freooni ja kompressoriõli füüsikalised omadused. Selle tulemusena võib külmkompressor käivitamisel kinni kiiluda ja see tuleb välja vahetada. Kuid isegi eduka käivitamise korral on kompressori kulumine lubatust oluliselt suurem. Seetõttu toob kliimaseadme talvel töötamine paratamatult kaasa kompressori rikke 2-3 aasta jooksul. Lisaks külmub madalatel temperatuuridel äravooluvooliku äravooluava ja jahutamise ajal hakkab kogu kondensaat ruumi voolama.
Siiski pole kõik nii hull. Paljudel tootjatel on talvise töö tingimustega kohandatud kliimaseadmed. Selle kohta, kuidas need jagatud süsteemid erinevad oma kohandamata kolleegidest – järgmises lõigus.

Lisaseadmed
Drenaažipump
Mis tahes kliimaseadme töötamise ajal tekib aurusti (siseseadme radiaatori) pinnale vesi. See kondenseerub, kui aurustit läbiv õhk jahutatakse ja voolab aurusti all asuvasse salve. Vannist eemaldatakse õhukonditsioneerist vesi äravooluvooliku kaudu. Tavaliselt juhitakse äravooluvoolik välisseinas oleva augu kaudu tänavale, harvemini juhitakse äravool kanalisatsiooni. Igal juhul peab äravooluava olema karteri tasemest allpool, et vesi saaks õhukonditsioneerist raskusjõu mõjul vabalt voolata.
Siiski on juhuseid, kus äravool peab asuma siseosa tasemest kõrgemal, näiteks keldrisse kliimaseadme paigaldamisel. Sellises olukorras on vaja kasutada äravoolupumpa, mis suudab tõsta vee teatud kõrgusele. Struktuuriliselt on pump valmistatud väikese ristkülikukujulise ploki kujul, milles asuvad pump ja miniatuurne veeanduriga paak. Kui paak on veega täidetud, lülitab andur pumba sisse, vesi pumbatakse välja, misjärel pump lülitub välja ja tsükkel kordub uuesti. Pumba paigaldamine toob kaasa mitte ainult kliimaseadme maksumuse, vaid ka märgatava mürataseme tõusu. Seetõttu on soovitav paigaldada korteritesse kliimaseade, et ei peaks kasutama äravoolupumpa.
Kaitsev visiir
Mõnikord paigaldatakse split-süsteemi välisseadme paigaldamisel selle kohale metallist visiir. Visiiri põhiülesanne on kaitsta välisseadet katuse puhastamise ajal langevate jääpurikate ja lume eest.
Millist kliimaseadet valida?

Kokkuvõtteks – väikesed praktilised soovitused:
• Soojuspumba võimsus määratakse arvutuse alusel ja ei sõltu meie soovidest ja eelistustest. Katse säästa raha ja osta väiksema võimsusega konditsioneer on õigustatud vaid väikese (10–15%) kõrvalekaldega arvutatud väärtusest.
• Valides Soojuspumpa saate sügisel ja kevadel soojendada, säästes samal ajal 65% elektrienergiast. Statistika kohaselt ostetakse soojuspumpasid mitu korda rohkem kui konditsioneere
• Osoonisõbralikul freoonil põhineva konditsioneeri hind on 10-15% kõrgem võrreldes sarnase R-410 freoonil põhineva mudeliga ning sellise konditsioneeri paigaldamise maksumus ei tõuse. Samal ajal ei mõjuta osoonikindla freooni kasutamine kliimaseadme tarbijaomadusi.
• Inverterkliimaseade säästab kuni 30% elektrit, hoiab seadistatud temperatuuri täpsemalt ja teeb vähem müra. Samal ajal on seda palju keerulisem valmistada. .
• Kuna majapidamises kasutatavatel kliimaseadmetel puudub võimalus õhku ventileerida, on konditsioneeriga ruumides mugavate tingimuste loomiseks lihtsam. Vajadusel peate ruumi ventileerimiseks perioodiliselt akna avama.
• Kõigi kliimaseadmete tarbijafunktsioonid on ligikaudu samad, seetõttu on kliimaseadme valimisel parem pöörata tähelepanu selle töökindlusele ja kaitsesüsteemide olemasolule ebaõige töö ja ebasoodsate välistingimuste eest.
• Kaasaegsetel kodumajapidamises kasutatavatel kliimaseadmetel on piisavalt madal müratase, et seda parameetrit enamikul juhtudel ignoreerida. Kui vajate siiski kõige vaiksemat konditsioneeri, valige mõni tuntud Jaapani kaubamärk (Mitsubishi, Panasonic). Sel juhul tagatakse teile nii sise- kui ka välisseadmete minimaalne müratase.
• Kõigile odavatele kliimaseadmetele omased välisõhu temperatuurivahemiku piirangud ei mängi kodutingimustes suurt rolli, kuna kliimaseadet kasutatakse jahutusrežiimis ainult siis, kui temperatuur väljaspool akent ületab 20 ° C. Kui vajate kliimaseadme stabiilset töötamist laias temperatuurivahemikus, siis on parem valida spetsiaalselt talvetingimustele kohandatud mudel.
• Mitme siseosaga süsteemiüksuste paigutuse kavandamisel proovige minimeerida üksustevahelise side pikkust. Konditsioneeri tüüpilise paigalduse korral (välisseade akna all, siseseade aknast mitte kaugel) ei ületa marsruudi pikkus 5 meetrit.

 

Shopping Cart